Zojuist de werkzaamheden afgerond voor Angel’s Bone, een opera die sinds haar debuut in 2016 veel opschudding veroorzaakt.
Het decor? Een verbazingwekkende verzameling van enorme, kale metalen kooien, flikkerende zwart-wit tv’s, en een ambiance die de rauwe realiteit van de opera perfect vastlegde. Denk aan roestig metaal, vuil, stof – een visueel feest dat zich vertaalde in een unieke uitdaging voor ons backstage.
Het thema van deze productie – mensenhandel en misbruik – is zo intens als het maar kan. Hoewel het mij persoonlijk niet zo raakte, was de reactie van het publiek iets bijzonders. De cast ontving een staande ovatie, en de voldoening was voelbaar. Een deel van mijn rol bestond uit het beheren van de draadloze microfoons na de voorstelling, een cruciale taak bij het handhaven van de naadloze audioervaring die deze opera vereist.
Vanuit technisch oogpunt was “Angel’s Bone” een tour de force. Het productieteam kwam aan met hun eigen PA en apparatuur, waardoor we onze line array in het Muziekgebouw moesten verwijderen. Ze bouwden zelfs tribunes in de Grote Zaal voor het publiek! Als geluidstechnicus was de ‘snow crash’-esthetiek van de zwart-witte tv’s die overal verspreid lagen een visuele traktatie. En voor de nieuwsgierigen: de video werd naadloos gevoed met een SDI-kabel, wat zorgde voor beelden van hoge kwaliteit als aanvulling op de intense audioervaring.
https://www.muziekgebouw.nl/nl/agenda/12923/opera-wuppertal/angel-s-bone